یاماها قایق برقی چابک و بی صدا فراوری کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، شرکت یاماها به فناوری تازه ای دست یافته که فراوری قایق های برقی بی صدا با قدرت مانور بالا را ممکن می نماید.

یاماها قایق برقی چابک و بی صدا فراوری کرد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ بهسا به نقل از نیواطلس، در قایق برقی جدید تولیدی یاماها از سیستم فرمان و پیشرانه تازه ای موسوم به هارمو استفاده شده که توانایی قایق یادشده را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

سیستم هارمو دارای موتوری دوبخشی است. بخش اول آب را به صورت آبشاری و افقی بیرون می دهد و بخش دوم آب را به صورت عمودی به بیرون راهنمایی می نماید. همین مساله حرکت ظریف قایق را در مسیرهای گوناگون با قدرت مانور بالا تسهیل می نماید.

در حالت عادی تنها موتور عمودی فعال است، اما با فعال کردن موردی موتور افقی می توان برای کاهش صدای قایق برقی و نیز بیشتر کردن قدرت مانور قایق اقدام کرد.

در کف این قایق برقی جدید نیز یک موتور و پروانه نصب شده است. پروانه یادشده به گونه ای طراح شده که بدون ایجاد سروصدای اضافی آب را با سرعت های مختلف و در جهات گوناگون راهنمایی کند. راهنمایی کل این قایق با استفاده از یک دسته جوی استیک در کابین راهنمایی صورت می گیرد. اولین استفاده آزمایشی از این قایق یک هفته دیگر انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "یاماها قایق برقی چابک و بی صدا فراوری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاماها قایق برقی چابک و بی صدا فراوری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید