12 هزار مددجوی کمیته امداد مستمری بگیر تأمین اجتماعی شدند

به گزارش وبلاگ بهسا، مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد با بیان اینکه 12 هزار مددجوی امداد با پرداخت حق بیمه از سوی این نهاد، مستمری بگیر تامین اجتماعی شده اند، گفت: برنامه کمیته امداد افزایش خانواده های تحت پوشش بیمه اجتماعی به یک میلیون خانوار است.

12 هزار مددجوی کمیته امداد مستمری بگیر تأمین اجتماعی شدند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهسا، فریدون قربانی مدیرکل بهداشت و بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد با تبریک فرارسیدن هفته تامین اجتماعی گفت: بیمه اجتماعی از محوری ترین موضوعات در فرآیند توانمندسازی مددجویان است که در قوانین بالادستی کمیته امداد بر تقویت و توسعه آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد از سال 84 طی تفاهم نامه ای با سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حق بیمه اجتماعی را برای مجریان طرح های اشتغال تقبل نموده است، گفت: از سال 89 زنان سرپرست خانوار شهری هم تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و حدود 240 هزار از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال از خدمات بیمه اجتماعی برخوردار شدند.

قربانی اضافه کرد: همچنین تا سرانجام سال 90 حدود 140 هزار خانوار از زنان سرپرست خانوار روستایی هم بیمه شدند و حق بیمه آنها توسط کمیته امداد پرداخت می شد.

12 هزار مددجوی امداد، مستمری بگیر تامین اجتماعی شدند

مدیرکل بهداشت و بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه ها در بین مددجویان کمیته امداد در حال افزایش است، گفت: امروز بعضی مددجویان به مرز بازنشستگی رسیده اند و این بازنشستگی بر مبنای سن یا تکمیل 10 سال سابقه بیمه است.

قربانی با تاکید بر اینکه بیمه شدگان کمیته امداد از تمام ظرفیت های تامین اجتماعی ناشی از فوت، بازنشستگی و از کارافتادگی برخوردار می شوند، اظهار کرد: تا به امروز حدود 12 هزار نفر از بیمه شدگان کمیته امداد به دلایل مختلف از جمله ازکار افتادگی یا بازنشستگی، به چرخه مستمری بگیران تامین اجتماعی وارد شده اند.

برنامه امداد برای افزایش مددجویان بیمه شده به یک میلیون خانوار

مدیرکل بهداشت و بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد توضیح داد: یکی از برنامه های بالادستی امداد، توسعه ضریب نفوذ بیمه ها در بین مددجویان به عنوان یک فرهنگ است و اینکه بتوانیم تعداد خانوار بیمه شده را به یک میلیون خانوار برسانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "12 هزار مددجوی کمیته امداد مستمری بگیر تأمین اجتماعی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 هزار مددجوی کمیته امداد مستمری بگیر تأمین اجتماعی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید