4 دستور رئیس جمهور به مدیران بانک ها چه بود؟

به گزارش وبلاگ بهسا، سید احسان خاندوزی در صفحه مجازی خود نوشت: جلسه رئیس جمهور با مدیران بانک ها پس از یک دهه برگزار گردید. برگرداندن سود مازاد دریافتی، اعلام بدهکاران کلان بدحساب بانکی، توسعه وام قرض الحسنه و دسترسی مردم به وام های خرد مبتنی بر اعتبارسنجی (نه وثیقه و ضامن) از اولویت های وزارت اقتصاد بود که مورد تاکید قاطع ایشان نهاده شد.

4 دستور رئیس جمهور به مدیران بانک ها چه بود؟

امروز هم صالح آبادی درباره جلسه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها گفت: همانطور که پیش از این نیز اشاره کردم و امروز نیز رئیس جمهور بر آن تأکید کردند، موضوع اعتبارسنجی امری بسیار مهم است، در صورتی که افراد دارای رتبه اعتبارسنجی مناسب باشند به طور ویژه تسهیلات خرد، سهل تر به آنها پرداخت می گردد. براین اساس و باتوجه به تأکید رئیس جمهوری دسترسی آحاد مردم به نظام بانکی باید آسان گردد.

وی اضافه نمود: البته ما در حال حاضر امکان وثایق سهل را فراهم کردیم. اما الزام بیشتری در این زمینه برای بانک ها در نظر خواهیم گرفت. باید تأکید کنم که مشروط به رتبه اعتباری مناسب مشتری لزوماً نیازی نیست که وثایق زیادی از وی دریافت گردد و با روش های دیگر و حداقل وثایق تسهیلات خرد می تواند به مشتری پرداخت گردد. بنابراین ما بر روی مدل های مرتبط کار خواهیم کرد و در آینده نزدیک مجموعه ای از مقررات و قوانین را به شبکه بانکی ابلاغ خواهیم کرد تا دسترسی مردم تسهیل گردد.

آخرین اخبار حوزه بانک و بیمه را در صفحه بانک و بیمه وبلاگ بهسا بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "4 دستور رئیس جمهور به مدیران بانک ها چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 دستور رئیس جمهور به مدیران بانک ها چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید