6 گزینه برای سفری یک روزه اطراف تهران

به گزارش وبلاگ بهسا، سفری یک روزه در اطراف تهران

بعد از یک هفته کار و فعالیت، آخر هفته فرصت مناسبی برای استراحت و سرگرمی است. اگر در تهران زندگی می کنید در اطراف این کلانشهر بزرگ منطقه ها خوش آب و هوای زیادی وجود دارد که با طبیعت زیبای خود مکانی عالی برای گذراندن آخر هفته ها و یا تعطیلات هستند. می خواهیم تعدادی از زیباترین جاذبه های اطراف تهران را به شما معرفی کنیم، خبرنگاران را همراهی کنید.

6 گزینه برای سفری یک روزه اطراف تهران

تفرجگاه باراجین

در دو کیلومتری شمال قزوین به پارک جنگلی ای زیبا و بزرگ می رسید که با آب و هوای خوب خود از گذشته تا به حال محل استراحت مردم قزوین بوده است. پارک جنگلی باراجین در منطقه باراجین شهر قزوین قرار گرفته است و بودن در ارتفاعات باعث شده که آب و هوای خنک تری از قزوین داشته باشد. این پارک، 1500 هکتار از زمین های این منطقه را پوشش می دهد و از بزرگ ترین پارک های ایران است. از جاذبه های این بوستان به غیر از طبیعت بکر، برج های باراجین و رود ارنزک است.

ایوان سنگی نیاق، قزوین

نیاق، روستایی در 17 کیلومتری شمال شهر قزوین است. در این روستا صخره نسبتا بلندی قرار گرفته است که بر روی آن در اثر عوامل طبیعی حفره های بزرگی ایجاد شده است. در داخل برخی از این حفره ها حوضچه هایی قرار داده شده که در هنگام ریزش باران، پر از آب می شوند. به نظر می آید که قبلا در بالای این ایوان، قصری وجود داشته است. در این روستا انگورهای خوشمزه و شیرینی به عمل می آیند که می توانید در سفر خود آن ها امتحان کنید.

قلعه لمبسر

قلعه لمبسر در 63 کیلومتری شمال قزوین در منطقه الموت و در 2 کیلومتری روستای رازمیان قرار گرفته است. این قلعه بعد از قلعه حسن صباح معروف ترین قلعه الموت است و در زمان سلجوقیه ساخته شده است. قلعه در بالاترین قسمت کوه مسطحی قرار گرفته است و سه طرف آن را پرتگاه هایی دست نیافتنی احاطه نموده است.

چشمه اعلا

منطقه چشمه اعلا از منطقه ها تفریحی حاشیه تهران است که فاصله آن از شرق تهران 45 کیلومتر و تا دماوند 4 کیلومتر است. این ناحیه آب و هوایی کوهستانی و سرد دارد و هوای ییلاقی و خنک آن در تابستان باعث می گردد که افراد زیادی از تهران به این منطقه خوش آب و هوا بروند. آب چشمه اعلی برای درمان فشار خون بالا بسیار موثر است.

غار رودافشان

کسانی که می خواهند به ارتفاعات البرز مرکزی صعود نمایند سر راه خود باید از روستای رودافشان بگذرند. در این راستا، غاری زیبا وجود دارد که به راحتی می توانید داخل آن شده و جاذبه های غار را از نزدیک ببینید. در کف غار چشمه هایی جریان دارند و بر روی سقف آن هم طاقدیس هایی از مواد آهکی دیده می شوند.

دریاچه تار

در 15 کیلومتری شرق شهر دماوند دریاچه ای با آب شیرین وجود دارد که از جاذبه های گردشگری اطراف تهران است. آب و هوای آن خیلی سرد است و همواره بادهای سردی در آن می وزد. در اطرف دریاچه هیچ پوشش گیاهی و جنگلی ای وجود ندارد. این دریاچه در ارتفاع 3230 متری قرار گرفته است و در اطراف آن را کوه هایی در برگرفته است.

منبع: الی گشت

به "6 گزینه برای سفری یک روزه اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 گزینه برای سفری یک روزه اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید