اخبار مجلس

تکلیف وزارت صمت برای واگذاری مجوزهای معادن تعطیل در بازار سرمایه

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد نسبت به واگذاری مجوز های معادن تعطیل در اختیار خود در قالب شرکت های سهامی عام طرح به وسیله بازار سرمایه اقدام کند.

1 اردیبهشت 1401

10 تا 20 درصد سهام سرخابی ها به صورت خُرد به مردم عرضه می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی در حاشیه نشست امروز (یکشنبه 5 دی ماه) کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: آسیب شناسی خصوصی سازی طی 20 سال گذشته و برنامه سازمان برای آینده موضوع نشست با کمیسیون...

9 بهمن 1400

برطرف تحریم های داخلی در اولویت مدیران دولتی قرار گیرد

رئیس اتاق قم با اشاره به شرایطی که تحریم بر کشور ما ایجاد نموده است گفت: همه فعالان مالی که در کوشش برای حفظ اشتغال موجود در کشور هستند برای دفع مسائل تحریمی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

4 بهمن 1400

تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه

معاون استاندار تهران از برگزاری کلاس های کلیه مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری در روز چهارشنبه به علت آلودگی هوا اطلاع داد.

19 دی 1400

اولین مشکل ساختار ناکارآمدی تنظیم بازار، عدم مقررات جامع و قانونی پایدار است ، 30 هزار شکایت از خودروسازان در کمیسیون اصل 90 به ثبت رسیده

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: اولین مشکل ساختار ناکارآمدی تنظیم بازار عدم مقررات جامع و قانونی پایدار است که باید این موضوع تدوین شود تا این خلاء قانونی برطرف شود و از اعمال سلیقه در دولت های مختلف جلوگیری شود.

2 تیر 1400

تغییرات مالیاتی مجلس در لایحه 1400

مجلس شورای اسلامی 5 مالیات مهم را به لایحه بودجه 1400 اضافه کرد که مالیات بر خودرو ها و مسکن لوکس و مالیات بر بلاگر ها از جمله آنهاست.

30 اسفند 1399

رئیس نیروی پلیس کنگره آمریکا استعفا می دهد

رسانه های آمریکایی می گویند استیون ساند رئیس نیروی پلیس کنگره ایالات متحده میخواهد از سمت خود استعفا دهد.

26 بهمن 1399

تقدیم لایحه بودجه سال 1400 در دستور کار امروز مجلس

جلسه علنی امروزقوه مقننه دقایقی قبل به ریاست محمد باقر قالیباف و با حضور اکثریت نمایندگان شروع شد.

27 دی 1399

قالیباف: جامعه ای که به زنان ظلم کند پیشرفت نمی کند

خبرنگاران : رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که خانواده مهمترین سلول جامعه است و زن قوام دهنده اصلی خانواده ایرانی تاکید نمود: پس اینجا معلوم می گردد که نقش زن در جامعه ایرانی چه نقش مهم و کلیدی است و البته این مساله...

27 آذر 1399

نفوذ مجلس نمایندگان به دلیل حضور بایدن افزایش می یابد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت با توجه به سیطره دموکرات ها بر مجلس نمایندگان آمریکا، حضور نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری در کاخ سفید باعث افزایش قدرت این مجلس خواهد شد.

25 آذر 1399

خبرنگاران لرستان از نظر کرونا شرایط نامطلوبی دارد

خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: در حال حاضر شرایط استان لرستان از نظر کرونا همچنان نامطلوب است و متاسفانه فرایند بیماری در استان رو به افزایش است.

24 آذر 1399

تورم در شهر مردگان، قبر متری چند؟

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) درباره اخبار منتشره مبنی بر فروش میلیاردی قبر در بهشت زهرا توضیحاتی داد.

30 مهر 1399

اقامت شاخص در کانال دو میلیون تمدید می گردد؟

خبرنگاران : بورس در انتها معاملات کاری هفته گذشته توانست سوپر کانال دو میلیونی را پس بگیرد اما این بازپس گیری چقدر دوام دارد؟ آیا شاخص می تواند در سطح دو میلیون اتراق کند یا ناچار به عقب نشینی مجدد می گردد؟

6 مهر 1399

نشست مالی دانشجویان با موضوع نوسانات ارزی هشتم مرداد برگزار می گردد

اولین جلسه از سلسله نشست های مالی با موضوع آنالیز نوسانات ارزی در اقتصاد ایران به همت انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مسکو، عصر امروز به صورت مجازی برگزار می گردد.

31 شهریور 1399

حمایت کمیته کنگره از طرح محدودسازی اختیارات ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا

کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رساند که خواهان محدودسازی اختیارات رئیس جمهور این کشور برای خروج نظامیان آمریکا از اروپا است.

11 شهریور 1399

قانون پیشنهادی دموکرات ها برای محدود کردن خشونت های پلیس، زانو زدن پلوسی و شومر به احترام فلوید

دموکرات های کنگره آمریکا اقدام به ارائه طرح قانونی مبنی بر مقابله با خشونت پلیس و اقدامات نژادپرستانه کردند.

16 مرداد 1399

رشد بدهی ها؛ محدودیت کلیدی در سیاست گذاری پکن

مرکز پژوهش های اتاق ایران گزارشی از موسسه فیچ سلوشنز (بیزنس مانیتور سابق) ترجمه و منتشر نموده است که به پایش و پیش بینی بعضی متغیرهای اقتصادی در چین اختصاص دارد. در این گزارش اعلام شده با توجه به سطوح بالای بدهی های دولتی در چین، پکن علیرغم کندی رشد اقتصادی،...

10 مرداد 1399

جزئیات جلسه هم اندیشی شورای شهر تهران

رئیس شورای شهر تهران، از بررسی تغییرات لایحه محرک اقتصادی شهرداری در شرایط کرونا در جلسه هم اندیشی خبر داد.

10 تیر 1399

اعلام محکومیت 3 مفسد مالی ، شناسایی تعدادی از انبارهای احتکار لیموترش

به گزارش تجارت نیوز، غلامحسین اسماعیلی در این نشست خبری گفت: در ایام شیوع کرونا طهارت جسم و ضدعفونی کردن اماکن در جهت مقابله با ویروس را تبیین کردیم. مواظب باشید کرونای گناه و معصیت و ظلم بی عدالتی و تعدی و تجاوز به حقوق دیگران ما را به ورطه هلاکت نکشاند.

27 خرداد 1399